لوگو شرکت پویش گران تابش ویستا

معرفی شرکت پویش گران تابش ویستا


شرکت پویش گران تابش ویستا با همت گروهی از متخصصین و مبتکرین  و با اتکاء بر دانش و تجربه پرسنل مجرب از دانشگاه های برتر کشور، در راستای تولید دانش فنی و ایجاد واحد توسعه و تحقیقات و تولیدی با هدف به کارگیری علوم و دانش پرتوی بصورت کاربردی در پارک علم و فناوری یزد فعالیت خود را آغاز نمود.

این شرکت فعالیت هایی رابه صورت تخصصی در حوزه پژوهش و علم و فناوری در زمینه پرتو یونساز و غیر یونساز انجام داده است و با سازمان های دولتی و هم چنین شرکت های خصوصی همکاری داشته است.

از اهداف اصلی آن نیز ایجاد بستری مناسب برای ایده ‌پردازی، طراحی و در نهایت تولید محصولات و ارائه خدمات نوآورانه در زمینه پرتوهای یونساز و غیر یونساز است. تمرکز گروه  بر ارائه راهکارهای کاملاً تخصصی و حرفه‌ای برای دزیمتری، پایش پرتوی، تولید آشکارسازها و محافظهای پرتوی بر پایه فناوریهای نوین و ارائه آن به جامعه علمی کشور است.

تولیدات شرکت پویش گران تابش ویستا در زمینه تولید دانش فنی ابزارهای اندازه گیری و دزیمتری  پرتو یونساز و غیر یونساز می باشد.

همچنین طراحی  و ساخت لامپهای هشدار دهنده و تولید انواع شیلدینگ های حفاظت در برابر اشعه بر اساس تکنولوژی و متدهای روز و نیز مشارکت و سرمایه  گذاری در پروژه های ایمنی و حفاظت در برابر اشعه و حمایت از کلیه طرح های نوآورانه در این زمینه می باشد.

خدمات شرکت پویش گران تابش ویستا


خدمات شرکت در زمینه اندازه گیری پرتوهای یونساز و غیر یونساز در محیط کار ( معدن، صنعت و پزشکی و محیط زیست) و مسکونی می باشد.

این خدمات توسط افراد متخصص و مجرب در حیطه کار با پرتوها و مطابق با استانداردهای بین المللی و سازمان انرژی اتمی ایران می باشد. 

بعلاوه با توجه به بهره مندی شرکت پویش گران تابش ویستا از یک تیم پژوهشی با سابقه پژوهشی، مشاوره و اجرای طرح های پژوهشی تخصصی در زمینه پرتوهای یونیزان و غیر یونیزان در معادن، صنعت، پزشکی و محیط زیست  با بهترین کیفیت توسط این شرکت ارلئه می گردد.

خدمات شرکت در دو زیر گروه پرتوهای یونساز و پرتوهای غیریونساز انجام می گیرد که بطور خلاصه می توان به خدمات زیر اشاره نمود.

خدمات  مرتبط با پرتوهای یونیزان:

۱- طراحی کلیه مراکز پزشکی و صنعتی کار با اشعه

۲- دریافت مجوز کار با اشعه از سازمان انرژی اتمی

۳- تامین وسایل حفاظتی لازم مراکز صنعتی و پزشکی (روپوش سربی ،جلیقه و دامن سربی و محافظ تیروئید، عینک و دستکش سربی، پوسترهای حفاظتی ویژه)

۴- مشاوره در کلیه موارد مرتبط با اندازه گیری و ایمنی پرتوی

۵- طراحی و آماده سازی بخش های تصویربرداری (سربکوبی، درب سربی، پارتیشن و پاراوان سربی، شیشه سربی)

۶- تهیه انواع آجرهای سربی برای مراکز پزشکی هسته ای

۸- ساخت درب های سربی تخصصی ، درب سربی اتوماتیک و ریلی

۹- ساخت کابین و اتاقکهای سربی رادیوگرافی (پزشکی و صنعتی)

۱۰- ساخت کلیه قابهای سربی و فریمهای مخصوص شیشه سربی

۱۱- استاندارد سازی اتاقهای سربی و نشتی اشعه (دوزیمتری)

۱۲- دوزیمتری اتاقهای رادیولوژی

خدمات  مرتبط با پرتوهای غیر یونیزان:

۱- کنترل و ارزیابی ایمنی مراکز کار با لیزر و UV و سایر پرتوهای غیر یونساز (پزشکی و صنعتی) 

۲- مشاوره تخصصی در زمینه پروتکل ‏ها و کار ایمن با امواج غیر یونساز

۳- اندازه گیری و تعیین میزان  امواج وای فای، آنتنهای موبایل(BTS )  و میدانهای دکل برق(ELF)

۴- اندازه گیری میزان نشتی فر مایکروویو در اثر استفاده طولانی مدت و ارائه خدمات سرویس و تعمیرتخصصی مایکروفر

۵- ارائه مشاوره کاربردی و جامع کار با لیزر و حفاظت در برابر انواع لیزر درمراکز پزشکی، دندانپزشکی و آرایشی- بهداشتی

۶- آموزش كار با انواع دستگاههاي راديومتر

 

چشم انداز شرکت پویش گران تابش ویستا :

طراحی ، تولید،  تجاری سازی و توسعه تجهیزات وسایل دقیق دزیمتری پرتوهای یونساز و غیر یونساز با هدف پشتیبانی و خودکفایی ملی در تولید انواع دزیمترها و آشکارسازها و شیلد پرتوی مورد استفاده در صنعت، پزشکی و معادن و نیز بکارگیری متخصصین مجرب در حیطه حفاظت عموم جامعه و شاغلین در برابر آسیب پرتوها

تقدیرنامه های شرکت پویش گران تابش ویستا